trende

Tampon Baskı

Tampon Baskı

Elvin Tampon baskı çeşitli ebatlardaki silikonları kullanılarak metal klişedeki baskıyı eğimli, bombeli, çukur veya düz zeminlere baskı yapma şeklidir. Tampon baskı kullanarak baskı yapılamayan ürün neredeyse yoktur. Günlük yaşamımızda kullandığımız ürünlerin bir çoğunda tampon baskı kullanılmıştır. Tampon baskı için hazırlanmış, yazı veya resimlerin klişede doldurularak veya oyularak transfer edildiği baskılardır. Tampon baskıda kullanılan 0,20 ile 0,30 mikron arası derinlikle oyulan metal malzeme ile hazırlanan baskı kalıbına klişe diyoruz. Klişe, baskının görüntüsünün basılacak ürüne geçişini sağlayan bir malzemedir. Klişelerden uzun yıllar boyunca faydalanılmış ve bir çok baskı sisteminde kullanılmıştır. Baskı olacak görüntü, ahşap veya metal metal etiket üzerine bir çok farklı yöntem ile uygulandıktan sonra mürekkep ile sıvanır. Tampon makinası klişenin yüzeyini temizleyince mürekkep yalnız çukurlaştırılan yerlerin içinde kalır ve etiketin üzerindeki görüntü silikon vasıtası ile ürüne basılır.

Hizmet Özellikleri
 • Küçük ebatlı ve Karmaşık yapılı yüzeylere uygulanabilir.
 • Baskı projelerinde esneklik sağlama.
 • Dayanımı oldukça yüksek baskı sistemi
Sıkça Sorulanlar
Tampon Baskı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Elvin Tampon Baskı Fiyatlar, baskı projesinin boyutlarına göre değişiklik gösteriyor olsa da tampon baskının diğer baskı türlerine göre daha ucuz ve daha pratik olduğunu söyleyebiliriz. Baskıda kullanılacak olan motif ve baskı yapılması istenen ürün sayısına göre fiyatlar artış veya düşüş gösterebilir. Baskının güzel görünmesi ve uzun ömürlü olması için belli kalite standartlarının sağlanması gerekir; bu standartlar maliyeti yükseltse bile işin kalitesi için elzem olduğunu unutmamalısınız. 

Tampon Baskı Kalitelimidir?

Bir baskının kaliteli olarak değerlendirilebilmesi için boya kalınlığı desenin tamamında dengeli dağılmış olmalıdır. Renklerde farklılaşma ve solukluk ve desenin bazı bölgelerinde görülen baskı kelliği kalitesiz bir baskının sonuçlarıdır. Baskı yapılan yüzeyde desenin hatları belirgin, keskin ve net olmalıdır. Eğer siz de birbirinden şık cam şişe ürünleri ve en iyi tampon baskı için uygun fiyatlı teklifler almak istiyorsanız Elvin Baskı ile iletişime geçebilirsiniz.  

Teklif Al

Tampon Baskının Tarihdeki Yeri
II. Dünya Savaşı ardından gelen süreçte saat yapımı sektöründe kullanılmaya başlanan tampon baskı, 60’ların sonları ve 70’lerin başlarında çeşitli ilerlemeler kaydetmiştir.
Hizmet Teklif Formu

  Whatsapp
  Fatma
  Fatma
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?