trende

Serigraf Baskı

Serigraf Baskı

ELVİN BASKI olarak müşterilerimize hizmetini sunduğumuz Serigrafi baskı, elek baskı tekniğidir. Yani bir çerçeveye gerilmiş ipek üzerine emisyon dökülür ve ışığa hassas duruma getirilir. Film bu şekilde pozlandırılır. Işık gören yerler boyayı alta sızdırarak baskı gerçekleşir. Genellikle kendinden yapışkanlı stickerlar, kalemler, Plastik, Cam, Alüminyum v.b. şişeler, bez, kağıt v.s. üzerine serigrafik baskı yapılır. Geçmişi çok eskilere uzanan bu sanat dalı son zamanlarda sanayinin de gelişmesi ile endüstriyel ürünlerin markalanmasında çok büyük önem kazanmıştır. Metal veya suya dayanıklı ahşap bir çerçeveye gerilen basılacak işe ve yüzeye uygun gözeneklerdeki serigrafi ipeğinin foto emülsiyon ile iki taraftan kaplanıp 40 derecede kurutulduktan sonra metal hali de ışıkta hazırlanan grafik filmi ile pozlandırılıp Işığa duyarlı bölgeler tazyikli suyun yardımı ile boşaltılır ve hassas bir şablon oluşur. Bu şablona serigrafi kalıbı denir. Serigrafi kalıbının içerisine önceden hazırlanmış serigrafi mürekkebi dökülerek bir ragle çekeceği üzerinde takılı olan keskin köşeli ragle lastiği ile serigrafi kalıbına paralel basınç uygulanarak ileri geri sürülme hareketiyle serigrafi baskı gerçekleşmiş olur. Serigrafi baskı her türlü malzeme ve yüzeye uygulanabilir. Yuvarlak, silindirik baskılar yapılabilir. Ayrıca diğer baskı tekniklerinin uygulanamadığı metal, seramik, cam ve kumaş gibi malzemelere serigrafi tekniği ile baskı yapılır. Serigrafi baskı tekniği kozmetik sektöründe de önemli rol oynamaktadır. Serigrafi baskı tekniği endüstrinin vazgeçilemez bir parçasıdır.

Hizmet Özellikleri
 • Aynı kalitede, endüstriyel ortamda yüksek adet ürün baskısı
 • Marka sürdürülebilirliğinde, yüzeylere tutunması çok kalıcıdır.
 • Uygulanması zor yüzeylerde, hızlı ve stabil uygulanabilir.

Elvin Baskı, üstün hizmet anlayışı ve alanında uzman hizmet ekibi ile siz değerli müşterilerine; hızlı ve akılcı bir şekilde karşılık verebilmektedir.

Sıkça Sorulanlar
Serigrafi Baskı Nedir

Serigrafi, şablonlu bir tasarımın bir örgü elek, mürekkep ve bir silecek kullanarak düz bir yüzeye aktarılması işlemidir. Kumaş ve kağıt en çok ekran baskılı yüzeylerdir, ancak özel boyalar ile ahşap, metal, plastik ve cam üzerine baskı yapmak da mümkündür. Temel yöntem, ince bir örgü ekranda bir şablon oluşturmayı ve ardından alttaki yüzeyde tasarımınızın bir izini oluşturmak için mürekkebi (veya resim ve posterlerde boya) itmeyi içerir. Sürece bazen serigrafi veya serigrafi baskı denir ve gerçek baskı işlemi her zaman oldukça benzer olsa da, şablonun oluşturulma şekli kullanılan malzemelere bağlı olarak değişebilir. Serigrafi tekniği kullanılarak yapılan tasarımlarda sadece bir ton mürekkep veya birkaç mürekkep kullanılabilir. Çok renkli öğeler söz konusu olduğunda, renkler her mürekkep için ayrı şablonlar kullanılarak ayrı katmanlara uygulanmalıdır.

Serigraf Baskının Tercih Edilmesinin Sebepleri Nelerdir ?

Elvin Serigrafi Baskı Ürün üzerinde, çok uzun süreler dayanıklı şekilde kalma imkanına sahiptir. Çok yüksek sıcaklıklara dayanabilir. Elvin Serigrafi baskı kötü hava koşulları için oldukça uygundur. Cam üzerine bardaklara şişelere  kolaylıkla uygulanabilir.

Teklif Al
Elvin Serigrafi Baskı
900’lü yıllarda Asya. 960–1279 yılları arasında ilk olarak Song Hanedanlığında kullanımına başlandı. İpekten örülmüş çerçevelerde açık ve kapalı bölgeler sayesinde istenen motifler kağıt, ahşap ve kumaş gibi yüzeylere aktarılabiliyordu. Kısa sürede bu teknik başta Japonya olmak üzere Asya’nın genelinde hızla yayıldı.
Hizmet Teklif Formu

  Whatsapp
  Fatma
  Fatma
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?